Határtalanul

A 2021/2022-es tanévben a Határtalanul! pályázat keretében Erdélybe látogatunk el 35 diákunkkal. A tervezett útitervet és programot az alábbiakban közöljük.

1.nap: Indulás Kecskemétről. Első megállónk Nagyvárad, a Partium fővárosa, melynek felújított, szépséges szecessziós központjával ismerkedünk. Idegenvezetővel séta a városban, Ady-kapcsolódások; majd ezt követően szabad program lesz.

2. nap: Elutazunk a Tordai sóbarlangba, majd a délután folyamán a Tordai-hasadéknál túrázunk.

3. nap: A délelőttöt Marosvásárhelyen töltjük, mikor a Bolyai Farkas Elméleti Líceum tanóráin vehetnek részt tanulóink. A tanórát követő közös beszélgetés zárja. Megkoszorúzzuk a két Bolyai szobrát, ellátogatunk a Bolyai könyvtárba. Délután elutazunk Kolozsvárra, mely bővelkedik látnivalókban. A Szent Mihály - templom, Mátyás lovas szobra és nagy királyunk szülőháza kihagyhatatlan látnivaló. A Házsongrádi temető Kolozsvár történelmi temetőkertje, melynek bejárata a Petőfi utcából nyílik. A sok évszázados magyar írásbeliség nagyjainak nyugvóhelye és egyben az emlékezések kegyhelye.

4. nap: Autóbusszal elutazunk Szovátára, ahol körbesétáljuk a világ legnagyobb heliotermikus tavát, a Medve-tavat. Erdély természeti kincsei között a mai napig fontos szerepet játszik a só. A korondi sétát követően útba ejtjük Farkaslakát, ahol Tamási Áron sírja található, megtekintjük szülőházát.

5.nap: Székelyudvarhely belvárosában: Vármegyeháza, szoborpark megtekintése lesz a program. Segesvárra utazunk. Segesvár megtekintése mellett Fehéregyházán a csata emlékművét és a Petőfi szobrot is megnézzük.

Petőfi Sándor emléke előtt tisztelegve az osztály tanulói elszavalnak egy lírai művet a költő forradalmi látomásverseiből, zenei kíséretet az osztály tanulói adnak hozzá gitárral.

6.nap: Dél-Erdély legendás városa Gyulafehérvár. A vár falai között a Hunyadiak, János Zsigmond, Izabella királyné, Bethlen Gábor, Márton Áron püspök lépteit követjük és emlékezünk. Hazautazás Kecskemétre.